مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سیدباقر
نام خانوادگی:حسینی کریمی
پست الکترونیک:hoseinibagher@yahoo.com
نخصص ها:فقه و اصول ، کلام ، فلسفه

زندگی نامه

                                          بسمه تعالی

این جانب سید باقر حسینی کریمی در سال 1354 در خانواده مذهبی در شهر بابل بدنیا آمده ام. بعد از طی مراحل درسی تا دروه راهنمایی در سال 1368 وارد حوزه علمیه صدر خاتم الانبیاء بابل شده ام. در سال 1375 جهت ادامه تحصیلات حوزوی به شهر قم مقدسه عزیمت نموده ام. در کنار دروس حوزوی در سال 1379 وارد دانشگاه مفید شدم.

در سال 1382 از آن دانشگاه در رشته فلسفه فارغ التحصیل گشته ام. در کنار دروس حوزوی با زبان انگلیسی و عربی آشنایی خوبی دارم. در مقاطعی هم به عنوان محقق در بخش دایره المعارف نویسی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) مشغول به فعالیت بوده ام.

از سوابق اجرایی بنده حضور در بخش امور گروههای معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، سازمان مدارس و حوزه های علمیه خارج از کشور،مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل،می باشد.

اینجانب فارغ التحصیل رشته شیعه شناسی با گرایش کلام شیعی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه ادیان و مذاهب می باشم. و به حول و قوه الهی اکنون در همان دانشگاه با همان رشته و گرایش در مقطع دکتری، ترم آخر مشغول تحصیل می باشم. اینجانب به عنوان مدرس دروس معارف اسلامی در دانشگاههای کشور بویژه استان مازندران مشغول تدریس می باشم.لازم به ذکر است در کنار تدریس در حوزه و دانشگاه به امر مهم تبلیغ معارف دینی در مجامع علمی مختلف انجام وظیفه می نمایم.  

                      و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین